IJmuiden

> porty >  Holandia > IJmuiden

     Dzielnica portowo-przem. w zespole miejskim Velsen-Beverwijk, w pn.-zach. Holandii, w prow. Holandia Pn.; dowóz rud żelaza (przeładunki ok. 14 -15 mln t rocznie); największy w kraju kombinat hutnictwa żelaza; cementownia; gł. port rybacki Holandii.
 
Hala w czasie budowy 21.10.2005r.   m/v "Isolda" w czasie załadunku stali.
 
 
m/v "Miedwie" w czasie pierwszego załadunku stali na
  Wielkie Jeziora.
  Z portu możemy wyjść przez bramkę niedaleko statku lecz powrót musi nastąpić przez bramę główną. Po otrzymaniu przepustki czekamy na transport pod statek nieraz przez kilkadziesiąt minut.
 
     
 
     
 
Załadunek  stali    
 
"Powstaniec Styczniowy" w śluzie do Amsterdamu.
 
Przy samym porcie znajduje się tor dla samochodów terenowych i motocykli.    
 
Dawna brama główna do kombinatu "Corus".    
 
Śluzy
 
     
 
     
 
     
 
     
 
Cerntum IJmuiden.
 
     
 
     
   
     
     

  Uwagi St. Oficerów:   W Ijmuiden zasolenie zmienia się b. szybko od 1.014 do 1.017 brać poprawkę na silny prąd wchodzący na „ końcówce” wg mądrych książek na tej wielkości statku dziób siada ok.4 cm , rufa unosi się do góry do 4 cm. Wyliczyli to empirycznie. Kalkulując ilości do ładowania w Ijmuiden zostaw sobie min. 50 mt na nieprzewidywalne sytuacje i korektę trymu w Montrealu np. na końcówce nie zawsze pasują kolie na tzw. Zamkach aby zamknąć linię., a jedna kolia to ok. 20 mt ciężaru. Wtedy masz FPK lub APK do korekty trymu. Nieprzewidywalne jest też ewentualne ugięcie po przejściu ciężkiego sztormu itp. / itd.
 

Copyright © 2007 - 2009 by Magpaw  (Chief Engineer). All rights reserved.